תמיכה חודשית לנזקקים

האדם השבע לא יכול להבין את מצוקתו של האדם הרעב. זהו כלל פשוט וברור. כאשר אנחנו שבעים, אנחנו לא כל כך מצליחים לדמיין מצב של רעב. גם אם נצא לקניות במצב של שובע, אנחנו לא נקנה כפי שאנחנו קונים כאשר אנחנו רעבים. (כמו שכבר ידוע שאם רוצים לחסוך בקנייה, מוטב לצאת על בטן מלאה…) אך חשוב שאנשים שיש להם, יהיו מודעים לכך שיש כאלה שאין להם. 

מה זה נקרא אין? פשוט אין! הם פותחים את הארנק ולא מוצאים בו דבר. כרטיס האשראי שלהם כבר מזמן לא עובר והצ'קים שלהם אינם מכובדים בבנק.

יש הרבה מאוד אנשים שנפלו בצורה כזו עד כדי כך שאין להם אפילו ממי ללוות. לא רק הבנק כבר אינו מכיר בהם אלא גם קרובי המשפחה, החברים וכל המעגל הקרוב אליהם.

כאן נכנסים לתמונה ארגוני חסד השונים ועמותות העוסקות בפתרונות לאנשים נזקקים.

מושיטים יד

למעשה מדובר באוכלוסייה מאוד רגישה שהיא גם מאוד סובלת. היא לא מצליחה להסתדר בעצמה והיא לא מסוגלת להרים את הראש מעל המים. כל השתדלות וכל מאמץ אינם צולחים ובמקרים רבים הם רק נופלים עמוק יותר.

כאמור, כאן מקומם של ארגוני החסד המבטיחים תמיכה חודשית לנזקקים.

תנו לו חכה…

אנשים אלו שאינם מסוגלים להתמודד בעצמם חייבים את קרש ההצלה ואת הדבר שיאפשר להם לצוף ולהתחיל לחשוב על אפיק מכניס כלשהו. הודות לקרש ההצלה הם יוכלו ללכת ללמוד מקצוע כלשהו, לעבוד בתחום מפרנס ואט אט לפרוץ את מעגל העוני ולהתחיל בשיקום.

זה נקרא לתת לעני חכה לדוג בה ולא רק דגים מן המוכן. כי כך הוא יוכל להיות לבסוף עצמאי ולהתפרנס בכבוד. אין מהלך חשוב ונכון מזה.